GO BACK
    TO MENU

    Cześć!
    Na imię mam Mateusz.

    Jestem fotografem ślubnym pracującym w kraju i za granicą. Nim zacząłem fotografować byłem górnikiem. Kocham stary film i dobrą książkę. Muzykę również - od klasycznej po street punk, ostatnio fascynuje mnie nordic folk. Najlepiej czuję się w górach, lecz uwielbiam również życie w mieście choć jest dla mnie ciut za głośne. Kocham dokumentować życie kreatywnie, oprócz fotografii ślubnej zajmuję się również 'streetem'. Jestem szczęśliwym mężem i ojcem - jest nas pięcioro, mała Ania którą nazywam reaktorem nuklearnym i Evil Twins, które są z nami od niedawna... :) O! I czarny humor wręcz się ze mnie wylewa!

    Nie lubię mówić o sobie, lecz jest to szalenie ważne byśmy dobrze poznali siebie nawzajem. Ważne dlatego, że w przypadku nawiązania współpracy będziemy wiedzieć w jaki sposób odbieramy świat, jak żyjemy, czego oczekujemy względem Waszego ślubu. Jeśli o moją pracę chodzi jestem reportażystą. Staram się nie pozować par, nie ustawiać, lecz jednocześnie służę pomocą w tym dniu. Nie skupiam się na detalach - nie dostaniecie u mnie reportażu składającego się z 1/3 zdjęć detali i pustej sali weselnej. Fotografuję ludzi i dla ludzi, więc skupiam się przede wszystkim na nich, resztę traktując jako tło uzupełniające całości. Często przy kawie z parą młodą mówię nawet że najważniejsze dla mnie na zdjęciach jest ból i cierpienie (żartując oczywiście), a przed pierwszym tańcem życzę połamania nóg. Zabezpieczam się w każdy możliwy sposób by w przypadku awarii mieć zapasową sztukę sprzętu, nawet zabieram ze sobą dodatkową parę spodni oraz koszulę ;)

    Pary
    O mnie

    Przygotowania do ślubu w naszym przypadku rozpoczęły się raczej nietypowo, bo od poszukiwań fotografa. Wiedzieliśmy, że nie ma piękniejszej pamiątki z jednego z najważniejszych dni w życiu, niż fotografie. Chcieliśmy niebanalnych ujęć, uchwycenia najpiękniejszych momentów i wyjątkowego klimatu na zdjęciach, dlatego wybór nie był przypadkowy. Nie znaliśmy się wcześniej, nie trafiliśmy na Mateusza z polecenia, a pierwszy kontakt twarzą twarz mieliśmy dopiero w dniu ślubu. Zadanie nie było łatwe - zaledwie 30 gości, szalona i nieprzewidywalna pogoda – ale Mateusz poradził sobie znakomicie. Efektem są piękne zdjęcia, które ogląda się z uśmiechem. Dodatkowo jeszcze super wspomnienia z wycieczki na sesję plenerową. Mateusz to człowiek z talentem i pasją do swojego zawodu. Jest profesjonalistą, który z ogromnym zaangażowaniem i poczuciem humoru podchodzi do swojego zadania. Choć widzieliśmy się po raz pierwszy, podczas przycięcia goście pytali nas czy Mateusz to nasz dobry znajomy. Wtedy jeszcze nie, ale teraz już tak. Polecam go najmocniej, jak się da.

    - Paulina & Piotr

    Pary
    O mnie

    Choosing Mateusz as our wedding photographer for the most important day for us was quick and easy. As it turned out later, it was also the best decision we could have made  When I first saw his profile, I know this was it. The colors, the style, the naturalness, which Mateusz prefers, made a huge impression on us. I wrote to him when we still hadn’t had the wedding date set. Luckily for us, he had a free date. During our conversation via Skype, I felt that we can count on him with everything. He added some words of comfort to raise our spirits, and announced that it would be an unforgettable party. And it was!  The distance, which separated us, was not a problem for him. On May 11 he travelled 600 kilometers (with different adventures) to come to our place the day before. Our meeting was during my makeup but soon after we found a common tongue. Very quickly Mateusz stopped to be just our photographer and became a part of our team, which did not disappoint on that day. I love listening when he talks about his work with passion, when he changes common moments into pictures. He is a person with great passion and wearing his heart on sleeve  Both me and my husband are not born models, we do not like when someone takes photos of us, but you don’t feel like that around Mateusz. As he said, “we let him into his world”. When we got the pictures, we could not believe that he was there and he captured all these moments, looks, smiles. We are very happy that we got to meet him and entrusted him with our memories, to which we will keep on coming back for many years to come. All I have left is to wish that the longitude, which separates us, would not become an obstacle in keeping this wonderful acquaintance live. These were wonderful three days that will forever stay in our memory.

    - Michael & Klara

    Pary
    O mnie

    Dzień ślubu… to dla zakochanych jeden z najważniejszych i najcudowniejszych momentów w życiu. Dzień który przynosi wiele wzruszeń, radości, miłości. Tak wiele ulotnych chwil, które ciężko wszystkie zachować w pamięci. Dzięki Mateuszowi, jego niezwykłemu talentowi, wyczuciu barw i nastrojów chwile te zostały złapane i zamknięte w niezwykłych fotografiach, które za każdym razem, gdy są przez nas oglądane pozwalają nam wrócić do tego dnia i przeżyć go raz jeszcze.
    Razem z mężem nie lubimy być fotografowani, a tym bardziej pozować do zdjęć, być ustawiani i czekać w bezruchu na idealne ujęcie.. Dlatego tak bardzo się cieszymy, że na naszej drodze spotkaliśmy Mateusza, dzięki któremu nie tylko ja nie wiedziałam kiedy mam robione zdjęcia, ale chyba nawet żaden z gości tego nie wiedział Już po pierwszych spotkaniach wiedzieliśmy, że nadajemy na tych samych falach, że lubimy podobne klimaty, kolory i ich natężenia, a ponadto że mamy bardzo podobne poczucie humoru co dla mnie było szalenie ważne, gdyż nie musieliśmy uważać na to co mówimy, czy robimy w danej chwili by go nie urazić. Wiedzieliśmy też z mężem, że sesję ślubną chcemy mieć w górach, dzięki sugestii Mateusza wybraliśmy piękne austriackie Alpy i nie żałujemy. Były to niezwykłe, intensywne i cudowne dwa dni, dzięki którym nie tylko zyskaliśmy nowego przyjaciela – z którym znajomość nie zakończyła się tylko na fotografii dnia ślubu, ale i zakochaliśmy się w Alpach i uroczym Hallstatt tak samo jak wcześniej Mateusz, a zdjęcia no cóż… Wystarczy je zobaczyć w jego galerii, żeby wiedzieć, że jest to właściwy, niezwykle uzdolniony, wrażliwy człowiek na właściwym miejscu. Dziękujemy!

    - Kamila & Denis

    Pary
    O mnie

    Zaangażowanie, profesjonalizm i pasja. Prawdziwa pasja. Tymi trzema słowami można określić to, jakim fotografem jest Mateusz.
    Zdjęcia, które wykonywał na naszym ślubie oraz na sesji w plenerze, w 100 % oddają charakter tego wyjątkowego czasu w naszym życiu. Fotografie z naszego ślubu ukazują momenty, które wspominając dzisiaj, wywolują w naszych sercach ogromny uśmiech. Z kolei sesja plenerowa...to przeniesienie nas w zupełnie inna, bajkowa rzeczywistość. Lepszego fotografa niż Mateusz nie mogliśmy sobie wymarzyć i dziękujemy mu za to, że mogliśmy wraz z nim przeżywac ten cudowny czas. Kasia i Robert.

    - Kasia & Robert

    Pary
    O mnie

    Niełatwo będzie zapomnieć ten moment kiedy dowiedziałam się ze zdjęcia są już gotowe i wreszcie mogłam zacząć je oglądać ..
    na pare dłuższych chwil zostałam przeniesiona w inny świat, do którego często będziemy wracać jak i nasi najbliżsi .
    Zdjęcia oglądało się jak kadry z filmu . Niebanalne ujęcia, pełne emocji i szczegółów które naprawdę potrafią wzruszyć .
    Zdjęcia są naturalne, delikatne i bez sztuczności .
    Fotograf Mateusz ! To osoba oddana w 100% swojej pracy, ciągle na pełnych obrotach i z głową pełną pomysłów co zdecydowanie widać na zdjęciach .
    Bardzo cieszę się ze nasze drogi się spotkały.
    Jesteśmy pełni podziwu dla Ciebie i pasji z jaką to wszystko tworzysz .
    Najlepszą recenzją jak dla mnie są miny osób które miały przyjemność oglądać naszą galerie - zostali bez słów tak jak i my .
    Co utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że lepiej wybrać nie mogliśmy .
    Za co jeszcze raz ogromnie dziękujemy .

    P.S Marzy mi abyś uwieczniał już wszystkie ważne dla nas chwile i wydarzenia w życiu. 🙂

    Wdzięczni M&Ł

    - Martyna & Łukasz
    /