GO BACK
    TO MENU

    Sesja narzeczeńska w Krakowie

    Sesja narzeczeńska w Krakowie Justyny i Julka ograniczyła się w gruncie rzeczy tylko do jednego miejsca. Historia za tym stojąca jest dość ciekawa, gdyż odkryłem to miejsce zupełnie przypadkowo. Podczas kawy w pracowni mojej znajomej wyszliśmy na papierosa na balkon i zakochałem się w tym miejscu bez reszty. Gusta moje dość dziwne, bo miejsce jest niesamowite chyba tylko w swojej brzydocie i zaniedbaniu. Całości tego wszystkiego dopełniają wszędobylskie gołębie i to, co za sobą zostawiają… A wierzcie mi, zostawiły tego wiele!

    Sesja narzeczeńska czy warto?

    Sesja narzeczeńska czy warto? Tak! W naszym przypadku było dość spontanicznie, bo przed ślubem który fotografowałem dzień wcześniej w Dworze w Tomaszowicach. Sesja w samo południe to koszmar zdecydowanej większości fotografów z uwagi na ciężkie warunki jeśli chodzi o światło. Dla mnie również stanowiło niemałe wyzwanie ale czasem trzeba było się zawziąć w sobie i sesję zrobić. Wtedy raczej z parą wybieramy miejsca zacienione, więc w tym przypadku wyszedłem ze swojej strefy komfortu. Z Justyną i Julkiem umówiłem się na taką porę dnia właśnie by z tego światła i cienia korzystać. W sesjach miejskich moim zdaniem takie światło jest wręcz cudowne przez kształty jakie budują cienie.

    Jak zaplanować sesję narzeczeńską

    Najlepiej nie planować. Po prostu spotkać się z fotografem w określonej lokalizacji. Ubrani jak Wam tylko pasuję, tak jak na co dzień żyjecie. Poznać się z fotografem, obyć się z pracą przed obiektywem. No i ten straszny pan od zdjęć również ma okazję się z Wami obyć, oraz dać parę wskazówek przez co w dniu ślubu współpraca wygląda o wiele naturalniej. Z Justyną i Julkiem bawiliśmy się świetnie, a gdy spotkaliśmy się we wrześniu w Willa Tadeusz w Lanckoronie czuliśmy się, jakbyśmy znali się wieki.

    Cieszę się, że para bez chwili wahania przystała na moją propozycję odnośnie miejsca, więc gusta podobne ;) Nasza sesja trwała może godzinę, na pewno nie dłużej. Efektem tej pracy jest materiał poniżej. Dajcie znać koniecznie jak Wam się podoba!

    Sesja narzeczeńska w Krakowie

    Na tej sesji używałem jedynie aparatów Leica Q oraz Leica M9 z obiektywem Zeiss Biogon 35mm f/2. Sam się sobie dziwię gdyż obiektywem moim ulubionym do sesji plenerowych jest Nikkor 58mm 1.4g (jedną z takich sesji możecie zobaczyć TU, przed obiektywem stał Michał Czernecki ze swoją żoną – Lenką). Leica wymusiła na mnie zmianę sposobu pracy myślę że na plus, lecz i w tym przypadku również jestem ciekaw Waszej opinii. Sesja narzeczeńska w Krakowie

    Fotografia ślubna Kraków

     

     

    2 COMMENTS

    Zwariowałem, że cała sesja na klatce i wyszło tak super!

    Świetna sesja w niebanalnym miejscu. To jest dowód na to, że miejsc na zdjęcia nie trzeba szukać daleko i nie muszą to być spektakularne widoki. Piękna gra światłem i formą. Brawo!

    Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields marked *